Přírodní i umělá jezírka

Přírodní koupací jezírka

Nevíte, jak nejlépe využít doposud nevyužitý prostor na vaší zahradě? Bezpochyby nemůže být lepšího nápadu než zahradního jezírka, které je navíc perfektní náhražkou klasického koupacího bazénu. Přírodní koupací jezírko je zároveň perfektním estetickým doplňkem, který mnohdy vypadá na zahradě lépe, než jakýkoli moderní koupací bazén. Základem koupacího jezírka jsou pochopitelně vhodně vybrané rostliny, díky kterým se jezírko zcela samo a přírodně čistí a to bez toho, že byste do něj museli přidávat jakékoli chemické prostředky nebo čistidla. Jde vlastně o dokonalý přírodní systém, do kterého lidská ruka během let nijak nemusí zasahovat.

V rámci přírodního koupacího jezírka je nutné dodržovat určitá pravidla a to nejen co se týče velikosti jezírka. Pokud bychom měli porovnávat klasické přírodní jezírko a klasický bazén, nutno si uvědomit, že přírodní jezírko vyžaduje daleko větší prostor, než jakýkoli koupací bazén. Velikost koupacího jezírka se pohybuje okolo sta metrů čtverečných. A je to právě velikost, která hraje největší roli v samočištění, které je částečně zajištěno i samotnou velikostí jezírka. Obecně se rozlišují dvě koupací jezírka, která si můžete nechat na své zahradě vybudovat.

První v nich je jezírko se samočistící schopností, které musí být dostatečně velké a musí být doplněno o speciální bakterie, které se postarají o čištění. Více jak polovinu jezírka pak musí tvořit vhodné vodní rostliny, které jsou navíc doplněny těmi bahenními a ty se starají nejen o regeneraci, ale i o okysličení jezírka. Na druhou stranu je zde jezírko s biologickou filtrací, které funguje na trošku jiném principu, který je ale pořád velmi šetrný.

K čištění je potřeba speciální vodní filtr a nutno zmínit, že v tomto případě bude voda podstatně průzračnější a čistší, než za jiných okolností. Jezírko navíc může být podstatně menší, než je tomu v prvním případě.

 

Komentáře jsou uzavřeny.