Přírodní i umělá jezírka

Filtry pro koupací jezírka

Bez filtru by se bezpochyby neobešlo žádné koupací jezírko. Filtry se běžně používají dokonce i do klasických přírodních jezírek, které má celá řada z nás na zahradě. Filtrace do jezírek je velmi často podceňována a zanedbávána a přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších věcí, na které bychom rozhodně při stavbě zahradního jezírka neměli zapomínat. A je to právě správná filtrace, díky níž docílíte krásné, mnohdy dokonce až průzračné vody v jezírku. Bez filtru by se vám totiž velmi snadno mohlo stát, že budete mít místo krásně vypadajícího jezírka, zapáchající jezírko, ve kterém se usídlily různé bakterie nebo řasy.

Díky filtru bude totiž vaše jezírko krásně vyčištěné. Výběr správného čisticího filtru záleží nejen na tom, jak je zahradní jezírko velké, ale i například na tom, kde je umístěné, jaké jsou v něm rostliny nebo jiní živočichové. Pochopitelně záleží i na tom, jaký druh filtrace budete do svého jezírka potřebovat nebo jak chcete, aby byla voda filtrována a tak i čištěna.

Vybírat si můžete například z mechanické filtrace, která zajišťuje především průzračnost vody a rozkládá některé nečistoty a to jak ty organické, tak i ty anorganické. Nemáte-li zájem z jakéhokoli důvodu o mechanickou filtraci, spolehnout se můžete i na biologickou filtraci, která není vlastně filtrací v doslovném slova smyslu. Jde o takové přírodní čištění s pomocí vodních bakterií. Tato filtrace má bezpochyby největší výhodu v tom, že nijak neškodí jak rostlinám, tak ani žádným jiným živočichům, například rybám.

Nezapomínejte, že ani přírodní jezírko se většinou neobejde bez filtračního materiálu, na který je následně nakladen speciální substrát, díky kterému se dokáže koupací jezírko biologicky čistit. Nezapomínejte ani na další nezbytnosti do zahradního jezírka, mezi něž patří například čerpadlo, kameny nebo okrasné drobnosti.

Komentáře jsou uzavřeny.