ZASY - Automatické závlahové systémy, zavlahy hřišť a sportovních ploch

 

Automatický závlahový systém pro sportovní plochy

 

Sportovní plochy jsou samostatnou kapitolou v oblasti zavlažování. Rozdílné nároky na zálivku jsou kladeny na trávník fotbalového hřiště, golfového odpaliště, jamkoviště nebo antukového tenisového hřiště. Kvalitní, rovnoměrná a pravidelná zálivka hřiště zajistí jednu z hlavních složek regenerace travnatého hracího povrchu.

 

Pro potřeby fotbalového, golfového, tenisového hřiště jsou budovány vodní nádrže, do kterých se voda napouští z několika dostupných zdrojů.

 

Nejčastěji používanými značkami čerpadel jsou Grundfos, DAB a EVAK. Pro sportovní hřišťě používáme s frekvenčním měničem, který zajistí chod čerpadla v závislosti na odběru vody. Nebo jednoduší systémy a to spouštěním za pomoci softstartéru. Ovládací jednotka dá pokyn a závlaha se spustí. Čerpací stanice bývá doplněna o tlakovou nádobu zajišťující snížení tlakových rázů při spuštění závlahy, lze nahradit klapetou pro zmírnění tlakových rázů.

 

Nezbytnou součástí čerpání vody je její filtrace, která se ve většině případů provádí pomocí filtrů s automatickým zpětným proplachem. Volba vodního zdroje a jeho kapacity pro zavlažování sportovních ploch při velkém průtoku vody je základ pro dobře fungující zavlažovací systém sportovních hřišť.

 

Závlaha, zavlažování fotbalového hřišťe

 

Zavlažovací systém, zavlažování přírodních fotbalových hřišť

 

K realizaci používáme závlahové komponenty značky Hunter. Většinou používáme pro zavlažování přírodního povrchu fotbalového hřiště systém 16 + 8 postřikovačů. 16 postřikovačů za obrysovou čárou hřiště cca 1,5m a svírají úhel rohy 90 stupňů a lajny 180 stupňů. 8 postřikovačů je ve středu a opisuje kružnici 360 stupňů.

 

Závlahové systémy, závlahy pro zavlažování umělého povrchu fotbalového hřiště

 

K realizaci používáme závlahové komponenty značky Hunter. Pro umělý povrch sportovní plochy používme systémy postřikovačů 11 + 3 nebo systém 6 postřikovčů. Volba počtu postřikovačů záleží na vydatnosti vodního zdroje.

 

Více informací o zavlažování sportovních ploch Vám na požádání rádi sdělíme.